Search
cs-CZen-GB
Search
15. července 2024

Orgány asociace

Tomáš Strnad

Svou profesionální finanční praxi zahájil Tomáš Strnad v roce 1991 ve skupině České spořitelny jako absolvent obchodní fakulty Vysoké školy ekonomické v Praze. V České spořitelně působil v období let 1991-1995 jako burzovní makléř, později zde vedl tým pro obchodování s cennými papíry. V letech 1995-1996 zastával pozici ředitele oddělení správy podílových a investičních fondů ve Spořitelní investiční společnosti, a.s.

Počátkem roku 1997 přijal nabídku americké Citibank a vstoupil jako investiční manažer a Vice President do týmu nově zakládané české pobočky investiční společnosti Citicorp. V roce 1998 převzal vedení této společnosti a v pozici ředitele setrval až do konce roku 2003. Společnost získala mezi klienty velice dobré jméno a bylo jí uděleno ocenění Paegas Signum Temporis za nejlepší fond roku 2001 v České republice.

V roce 2003 Tomáš Strnad svou kariéru v Citigroup ukončil a inicioval první kroky k založení společnosti Accredio, a.s. Stal se jedním ze zakládajících partnerů a jako generální ředitel společnosti je odpovědný zejména za veškeré obchodní procesy, ekonomiku, finance a rozvoj.

Vzdělání z VŠE v Praze později rozšířil o studium v USA, kde získal titul MBA. Své profesní zkušenosti nabyl mimo jiné také díky pracovně-vzdělávacím stážím na London Stock Exchange, New York Stock Exchange, v investiční bance Salomon Brothers v New Yorku a v privátních bankách Offit Bank New York a Banque Bruxelles Lambert v Ženevě. Absolvoval též vzdělávací a výcvikový program v New York Institute of Finance. V období od 2009 do 2021 vyučoval externě ekonomii a finance na Vysoké škole chemicko-technologické v Praze.

2024 © Asociace pro kapitálový trh České republiky Podmínky použití Prohlášení o soukromí
Back To Top