logo AFAM Asociace fondů a asset managmentu
menu dekorace menu

english version

informační servis
tiskové zprávy AKAT
blog AKAT
monitoring trhu
o asociaci
orgány AKAT
členové asociace
dokumenty AKAT
zákony a vyhlášky
výroční zprávy
dokumenty EFAMA
kolektivní investování
ostatní dokumenty
konference
kontakt
mapa stránekNavigace   zpět    |    Hlavní menu navigace šipka Detail novinky

Jsou nám dluhy předurčeny osudem?

Úterý 24.02.2015

Marcela Hrubošová, autorka a zakladatelka vzdělávacího konceptu Finance pro radost, majitelka a jednatelka společnosti Finance pro radost s.r.o.:

Máte rádi horoskopy?  Zajímáte se o esoteriku a duchovno? Přemýšleli jste někdy nad tím, jak váš život ovlivňuje vesmír, a zda je náš čas na zemi předurčen v knize osudu? Chtěli jste nebo chcete znát svou budoucnost? Vyzkoušeli jste výklad karet, numerologii či jiné způsoby čtení budoucnosti?

Má dnešní poradna je dnes trochu netradiční a zabývá se otázkou: Jsou nám dluhy předurčeny osudem? Dokáží nám hvězdy dát odpověď, zda budu či nebudu dlužníkem?

Ať již na to máte názor jakýkoliv, tady je jedno moje malé pozemské šetření a k němu doporučení.

Když jsem ještě pracovala v bance, jako ředitelka úseku vymáhání pohledávek dívala jsem se každé ráno na své lidi v týmu, jak každý den začínají stejně - s horoskopem v ruce. Kolega se navíc zamiloval do numerologie a všem nám podle data narození počítal životní čísla a předurčoval naši budoucnost po dalších devět let. Zaujalo mě to. Hlavně ta změna v chování člověka, který přišel ráno do práce usměvavý a plný energie, ale po přečtení textu horoskopu, kde bylo psáno, že by měl být dnes nadmíru opatrný a vyhýbat se konfliktům, zůstával po celý den v kanceláři, aby nikoho nepotkal. Tehdy mě napadlo propojit svět dlužníků s astrologií a podívat se nakolik může zaškatulkování člověka do nějakého profilu hvězdného znamení např. rak, ryba, beran aj., ovlivnit chování člověka v jeho ekonomickém životě.
Rozhodla jsem se udělat šetření na vzorku 40 292 ks úvěrů klientů banky, které byly uzavřeny v roce 2007 a podívat se na ně po pěti letech trvání smluvního vztahu - jaká byla a je jejich platební morálka. Schválně jsem brala úvěry, které byly “mladé” a splácené v období takzvané největší ekonomické krize. Soubor úvěrů/klientů byl rozdělen na jednotlivé kategorie dle astrologických znamení a na stav úvěrů, kde se sledovalo: úvěr – ok, úvěr – měl problémy, úvěr -  má problémy, klient úvěr – doplatil, klient úvěr doplatil po problému, úvěr – odepsán pro nedobytný dluh.
A jaký byl výsledek?

Tady zklamu všechny ty, kteří se vymlouvají na nepřízeň osudu, protože výsledek šetření ukázal, že všechny skupiny si stojí plus minus stejně. To znamená, že žádné znamení zvěrokruhu nepřevyšovalo, tudíž svůj ekonomický osud máme jen a pouze ve svých rukou. Pokud by vás tato statistika a měření nepřesvědčilo, vězte, že ani výsledky numerologie nedopadly odlišně. Ať jsme posuzovali soubor 40 tisíc úvěrů (klientů) přes životní číslo klienta (numerologické číslo odpovídající datu narození), dědičné číslo klienta (numerologické číslo odpovídající příjmení) nebo činné číslo klienta (numerologické číslo odpovídající křestnímu jménu) měření vždy zaznamenalo hodně podobné výsledky. Hold naše finanční prosperita zůstává pouze na nás. A moje rada zní: Pokud se vám finančně nedaří, je třeba proto něco udělat a vykročit tím pomyslným prvním krokem ke kvalitnímu finančnímu vzdělání. 

Marcela Hrubošová, autorka a zakladatelka vzdělávacího konceptu Finance pro radost, majitelka a jednatelka společnosti Finance pro radost s.r.o.

 

nahoru 

logo AFAM

(c) 2018 - All rights reserved - AKAT|ČR - Asociace pro kapitálový trh České Republiky - info@akatcr.cz
Ochrana osobních údajů (GDPR)