logo AFAM Asociace fondů a asset managmentu
menu dekorace menu

english version

informační servis
tiskové zprávy AKAT
blog AKAT
monitoring trhu
o asociaci
orgány AKAT
členové asociace
dokumenty AKAT
zákony a vyhlášky
výroční zprávy
dokumenty EFAMA
kolektivní investování
ostatní dokumenty
konference
kontakt
mapa stránekNavigace   zpět    |    Hlavní menu navigace šipka Detail novinky

Upozornění pro investory - Sdělení klíčových informací

Neděle 10.06.2012

Upozorňujeme investory, že nejpozději k 1.7.2012 je zjednodušený statut/prospekt fondů nahrazen dokumentem s názvem Sdělení klíčových informací.

Sdělení klíčových informací obsahuje souhrn základních informací týkajících se fondu. Účelem je, aby investor lépe pochopil povahu investice do tohoto fondu a rizika s tím spojená. Se Sdělením klíčových informací by se měl investor proto seznámit před investicí do tohoto fondu.

Sdělení klíčových informací k jednotlivým fondům budou investorům poskytnuty před investicí při osobním kontaktu s distributory a dostupné budou také na stránkách investičních společností/distributorů. Pokud investor má zájem získávat Sdělení klíčových informací prostřednictvím webových stránek investiční společnosti/distributora, je nutné, aby investiční společnosti/distributorovi poskytl souhlas s poskytováním Sdělením klíčových informací elektronicky. Investory k poskytnutí souhlasu a případnému dodání dalších informací vyzve investiční společnost/distributor.

Z důvodu splnění legislativních požadavků je proto potřeba, aby investoři v tomto ohledu poskytli investiční společnosti/distributorovi součinnost při stanovení způsobu poskytování Sdělení klíčových informací.

 

nahoru 

logo AFAM

(c) 2018 - All rights reserved - AKAT|ČR - Asociace pro kapitálový trh České Republiky - info@akatcr.cz
Ochrana osobních údajů (GDPR)